Rekonstrukce 7NP OD Prior ve Zlíně

Impozantní dominantou města Zlína je Obchodní dům Prior. Obchodní dům je typickou budovou baťovské funkcionalistické architektury, která byla postavena podle návrhu Františka Lydie Gahury v roce 1931.

Po mnoha dílčích proměnách byla v červenci 2017 zahájena úplná rekonstrukce, která vrací prostoru původní vzhled, ale zároveň vdechne centru Zlína nový život. Stává se místem pro setkávání v prostředí stylových kaváren, cukráren, restaurací i místem pro nákupy. Několik etáží zůstává vyhrazeno kancelářským prostorám. V nejvyšších poschodích probíhá výstavba multifunkčního sálu, čtyřhvězdičkového hotelu a luxusního spa centra.

„Pro společnost HP Tronic / Datart realizujeme vestavbu interiérových příček v kombinaci zasklených a plných příček s celkovou výměrou kolem 450 m2 v 7. podlaží“, říká Pavel Baran, vedoucí obchodu IMAGE GLASS, Frajt. „Stavbu přebíráme v červnu, dokončení realizace je stanoveno na srpen 2022“, dodává Baran. Vestavba respektuje klasickou baťovskou výstavbu s rozmístěním nosných prvků v tradičním rastru 6,15 x 6,15 m. Dodávané příčky navazují na nové SDK konstrukce. „Prostor má úžasnou atmosféru a neskutečné výhledy v centrální části krajského města. Věřím, že pracovat v chytře členěných prostorách je velkým benefitem pro zaměstnance investora. Podélné příčky chodeb budou prosklené, příčné – oddělující jednotlivé kancelářské jednotky, využívají plné moduly. Při instalaci kombinujeme konstrukce jednoduchého a dvojitého zasklení podle účelu provozního využití“, doplňuje Pavel Baran. Náročná investice se rozhodně vyplatí.

Comments are closed.
Novinky