TECHNOLOGIE

Tisk keramickou
barvou na sklo

Přelomová technologie digitálního tisku keramickými barvami překonává konveční sítotisk.

Tisk na sklo keramickou barvou odolává UV záření, povětrnostním vlivům i mechanickému poškození.
Je určený pro využití v exteriéru a interiéru. Výrobní linka IMAGE GLASS se skládá z automatické myčky, sklokeramické tiskárny, kalící pece a laminovací pece. Spolu s opracováním skla a dokončovacími operacemi se jedná o uzavřený výrobní proces.

VÝROBA

01

Příprava
/formátování a opracování skla

02
Mytí skla
/myčka zbaví materiál veškerých nečistot
03

Digitální tisk
/tiskne přímo na sklo

04

Kalení
/sklo získá vlastnosti bezpečnostního kaleného skla

05

Laminace skla
/vrstvení skla v laminovací peci

TECHNOLOGIE

Formátování a obrábění skla

řezací plotr | formátování skla
vertikální bruska | opracování hran
CNC, obráběcí centrum | vrtání otvorů, frézování krojových výřezů a výřezů v ploše

Digitální tisk

Tiskový stroj používá speciální anorganické keramické barvy, které nanáší na povrch skla s neuvěřitelnou přesností.

tiskové rozlišení | až 2880 DPI s regulovatelnou velikostí tiskové kapky
barvy | R/G/B/Y/W/B – 8 tiskových hlav
nejmenší tisková plocha | 300 x 300 mm
největší tisková plocha | 1600 mm x 3000 mm
tloušťka skla | 4 – 19 mm
odolnost proti poškrábání splňuje požadavky normy EN 438-2/ISO 4586-2 |16N

Kalení

Při teplotě kolem 700°C sklo v kalící peci změkne, barevný pigment a skleněný frit, které jsou obsaženy v tiskových barvách, prostoupí do skleněného materiálu – stanou se jeho součástí. Sklo se následně prudce zchladí vzduchem.

Laminace

Proces vrstvení skla v laminovací peci má svůj technický a estetický význam. Několik vrstev skla a fólie zvyšuje bezpečnost, akustické a izolační vlastnosti a umožňuje vrstvy prokládat i dalšími materiály.

Průmysl 4.0 ve společnosti Frajt s.r.o.

Společnost Frajt s.r.o. zahájila fyzickou realizaci projektu CZ.01.2.06/0.0/0.0/20_322/0024512 „Průmysl 4.0 ve společnosti Frajt s.r.o.“.

Cílem projektu je uskutečnit důležitou fázi digitální transformaci z hlediska výrobního i procesního a integrování všech částí výrobního procesu do jednoho inteligentního systému, případně do samovolně fungujících autonomních subsystémů. Na operaci je poskytována finanční podpora EU.

POROVNÁNÍ TECHNOLOGIÍ

IMAGEGLASS není Lacobel

Rozdíl mezi skly Lacobel a IMAGEGLASS určuje použití odlišných výrobních technologií: tzn. různé typy barev odlišného složení, odlišný způsob potisku při rozdílných teplotách. Lacobel je určen výhradně pro aplikace v interiéru. Sklo IMAGEGLASS potištěné keramickou (anorganickou) barvou zvlášť vynikne v exteriéru a běžně se používá v interiérech.

Zatímco Lacobel je vyroben v jednobarevných dekorech, IMAGEGLASS je možné vyrobit v libovolném dekoru –  tedy v jednobarevném provedení, s barevným přechodem, různou hustotou krytí nebo jako reprodukci vektorového či  bitmapového obrazu (při rozlišení 800 dpi ve fotografické kvalitě). Technologii IMAGEGLASS lze aplikovat i oboustranně. IMAGEGLASS zkrátka nabízí větší prostor pro kreativitu, vyšší odolnost a delší životnost, širší možnosti využití.    

IMAGEGLASS je obchodní značkou firmy Frajt. Potiskovány mohou být skla s tloušťkou 4 – 19 mm standardně do plochy 1600 x 3000 mm, nadrozměr je vyráběn zakázkově. Každé sklo opatřené technologií IMAGGLASS získává vlastnosti bezpečnostního skla při průchodu kalící pecí.

Lacobel je obchodní značka plošně barveného skla výrobce AGC. Jedná se o čiré plavené sklo (float) pokryté z jedné strany barevným neprůhledným lakem. Základní kolekce obsahuje cca 10 – 20 dekorů, další odstíny jsou vyráběny za příplatek na zakázku. Sklo Lacobel ve verzi SAFE+ je podlepeno bezpečnostní fólií.

IMAGEGLASS není Grafosklo

Sklo obecně opatřené „grafickým dekorem“ je často nazýváno jako tzv. „Grafosklo“. Je vyráběno obvykle ve formě jedné vrstvy skla. Často se používá jako obklad stěn v interiéru. Bezpečnostní fólie potištěná grafickým motivem se za vysokých teplot zalaminuje k jedné skleněné desce. (Takže nálepka na skle). Fólie však nenahradí keramický tisk IMAGEGLASS zejména z pohledu užitných vlastností – životnosti, odolnosti.

Vytvořme

spolu jedinečný projekt