Печать на стекле

Печать на стекле


Přelomová technologie pro potisk skla firmy Frajt nahrazuje dosavadní konvenční sítotisk, který se v oboru až dosud používal. Nový digitální tiskový stroj nanáší s neuvěřitelnou přesností anorganické keramické inkousty, jež se stávají posléze součástí skleněné plochy po vytvrzení na teplotu do 700 °C. Tisk dovoluje rozlišení až 800 DPI s regulovatelnou velikostí tiskové kapky.
Výsledným produktem je skleněná deska s vysoce odolným potiskem, který je rezistentní proti UV záření, poškrábání a povětrnostním vlivům.

Keramické inkousty jsou nanášeny vždy na jednu (vzdušnou) stranu skleněné desky. Druhá (cínová) strana skla je vždy pohledová s odleskovým efektem.

o-nas

Možnosti tisku


Double vision effect

Jedná se o velice atraktivní tisk na sklo, plocha obsahuje několik vrstev s transparentní perforací, výsledným vizuálním efektem jsou odlišné motivy s průhlednými vzory na každé straně skla.

Double vision effect

Double vision

Tento typ tisku na sklo, je velice oblíbený např. pro dveře nebo dělící stěny, plocha obsahuje několik vrstev, výsledným vizuálním efektem jsou odlišné motivy na každé straně skla.

Double vision

Obkladový tisk

Tisková plocha obsahuje 2 vrstvy, 1. motiv a 2. bílá vrstva, která slouží pro zakrytí např. lepidla. Standardně se provádí pro obkladové aplikace do saun, kuchyňských linek a bannerů.

Obkladový tisk

Základní tisk

Jedná se o standardní provedení tisku, skleněná plocha obsahuje 1 vrstvu s motivem. Motiv může být i poloprůhledný. Vhodná aplikace pro interiérové dveře, sprchové kouty a dělící stěny.

Základní tisk

Částečný tisk

Skleněná plocha obsahuje pouze částečné tiskové pokrytí do 15%, 85% plochy skla zůstává transparentní. Tento způsob je využíván v aplikacích průhledného či částečně neprůhledného vzhledu.

Základní tisk

Certifikáty a normy


Keramický tisk a keramické inkousty na sklo

Počáteční typové zkoušky:

  • Odolnost proti poškrábání ISO 15418, zátěžová zkouška EN 438-2/ISO 4586-2: > 16 N
  • Lesk : DIN 67530
  • UV spolehlivost a odolnost dle DIN EN 1096-3
  • Odolnost inkoustu proti změnám klimatu dle DIN EN 1096-2
  • Spektrometrické měření dle DIN EN 410
  • Pummel Adhesion test : DIN 54457/DVS
  • Emisivita dle DIN EN 16012