Kalení skla

Výroba kaleného skla a kalení dodaného materiálu


Zákazníkům nabízíme zpracování a výrobu tepelně tvrzených bezpečnostních skel (ESG).

Poté, co je sklo vyrobeno na míru (dle požadavku), přichází na řadu tvrzení skla, které spočívá v ohřátí skla na teplotu převyšující 600 °C (obvyklá je teplota kolem 620 °C) a následném prudkém ochlazení proudícím vysokotlakým vzduchem. Tím se během několika sekund ochladí povrch skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Sklo tak získá vnitřní napětí, a tím i lepší vlastnosti.

sklenene-satni-skrine

V případě digitálního keramického tisku na sklo se kalícím procesem vytváří slinutá vrstva (keramická glazura), která se stává součástí skleněného povrchu, a je vysoce rezistentní proti UV záření, mechanickému namáhání-poškrábání a povětrnostním vlivům po celou dobu životnosti skla. Jedná se tedy o ideálně využitelný produkt pro aplikace v exteriéru, interiéru, architektuře aj.

Nabízíme také kalení dodaného materiálu (vlastních skel) včetně přepravních služeb.


Můžete si vytvořit rezervaci kalení vlastního skla zde:       REZERVACE

 

Před kalícím procesem můžeme vlastní-dodaný materiál potisknout libovolným motivem, lze vybírat z naší databáze zde, také můžete použít motiv architekta, popř. nechat vytvořit individuální motiv naším grafickým designérem.

Samozřejmostí je mytí skel před kalícím procesem, vertikální myčka skel MALNATI dokonale vyčistí sklo od veškerých nečistot.

náhrobní desky

Kalící linka je schopna zakalit sklo o tloušťce 5 – 19 mm
min. rozměr skla 300 x 200 mm
max. rozměr skla 3000 x 1600 mm

Kalícím procesem docílíme vysoké odolnosti proti nárazům a termickému šoku, vysoká tepelná odolnost zaručí použití skla v náročných podmínkách jako jsou bazény, wellness, sauny či kuchyňské linky, dělící stěny, celoskleněné dveře nebo fasády.

Certifikáty a normy


Kalené sklo

Počáteční typové zkoušky podle ČSN EN 12150-2:

  • zkouška rozpadu podle ČSN EN 12150-1
  • zkouška pevnosti v ohybu dle ČSN EN 1288-3

Certifikát tepelně tvrzeného skla (PDF | 0,3 MB)